Dziś w telewizji Biznes24 Karol Ciesielski komentował otwarcie handlu. A było, o czym rozmawiać. Cd Projekt jak również Allegro pochwaliło się wynikami za trzeci kwartał a Wall Street Journal donosi, że SalesForce chce przejąć Slack Technologies.

Stratny Slack rośnie 40% w jeden dzień.

Pomimo „sprzyjających” warunków „Covidowych” i mocno wzrastającej liczbie klientów Slack nie potrafił przekuć tego w zysk. Zarówno wyniki po pierwszym jak i drugim kwartale mocno rozczarowały akcjonariuszy. Nic więc dziwnego, że w reakcji na rewelacje Wall Street Journal akcje na handlu posesyjnym rosły nawet 40%! Według dziennikarzy Salesforce jest gotowy zapłacić sporą premię w stosunku do cen akcji, bo widzi w spółce uzupełnienie swoich usług.

Marketing w 34 językach

Na wczorajszej konferencji wynikowej CDProjekt nie wiele osób patrzyło na wyniki spółki w 3 kwartale bieżącego roku. Raczej większość doszukiwała się przekazu o sytuacji Cyberpunk 2077. Zarząd spółki wierzy, że dźwignią handlu jest reklama. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że materiały reklamowe za chwile ruszą ze zdwojoną siłą. Mają dotrzeć do 55 krajów w 34 językach tak, aby wieść o Cyberpunk 2077 miała dotrzeć do jak największej ilości osób.

III kwartał w liczbach

Zysk netto w kwartale wyniósł 23,4 MLN przy konsensusie rynkowym na poziomie 25,1 mln. Umówmy się to jest nic przy kapitalizacji spółki na poziomie 35 miliardów. Ci bardziej uważni z pewnością zauważyli liczbę 277 mln przychodów odroczonych, czyli o około 77 mln więcej niż w poprzednim kwartale. To właśnie za tym kryją się już wyniki sprzedaży preorderów Cyberpunk2077. Co z tego wynika? Wydaje się, że wynika całkiem nieźle, gdyż w okresie wakacyjnym można domniemywać, że zamówiono około 500 tysięcy egzemplarzy.

Czy akcjonariusze będą latać?

Z pewnością od sukcesu lub porażki Cyberpunk2077 zależeć będzie również czy ludzie będą „latać” po tym jak zapiszą się na akcje spółki People Can Fly. Wczoraj spółka ogłosiła, że od dziś zbiera zapisy na akcje. To trzeci największy producent gier w Polsce a wartość spółki według maksymalnej ceny zapisu na akcje opiewa na 1,4 mld zł.


Treść niniejszej publikacji jest wyłącznie jest wyrazem osobistych poglądów autora. Niniejsza publikacja ani w całości ani w części nie stanowi “rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pracownia Ekonomiczna 2033 nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści, w szczególności nie wskazuje konkretnych spółek w celach zainwestowania, ani nie zachęca do inwestowania w ogóle.

Może Cię jeszcze zainteresować:

Umów się na konsultację

Zadzwoń do nas pod numer:
 668 386 346

Wyślij pytanie

Konsultacja jest w pełni darmowa i poufna dla każdego Klienta bankowości prywatnej obsługiwanego w dowolnym banku działającym w Polsce.